top of page

הענקת תואר חבר כבוד לפרופ' גורקונוב נשיא העמותה הרוסית לבל"ה

רשמים מאת גבי שואף נשיא כבוד של ISRANDT

פרופ' אדוארד גורקונוב אחת הדמויות הבולטות בתחום הבדיקות הלא הורסות והדיאגנוסטיקה ברוסיה נבחר השנה כנשיא העמותה הרוסית לבדיקות לא הורסות.

יש לציין שבפעילותו האקדמית פרסם מעל 500 מאמרים, 9 ספרים ו-36 עבודות עליהם הוציא פטנטים לאומיים ובינלאומיים.

פרופ' גורקונוב הינו חבר כבוד של העמותה הרוסית לבדיקות לא הורסות, של העמותה האיטלקית, הבולגרית וכעת של העמותה הישראלית הלאומית לבדיקות לא הורסות.

הכרותינו עם הנשיא גורקונוב תחילתה לפני כ-20 שנה בכנס בינלאומי שהתקיים בסוזופול בולגריה. היה זה בתקופה של חידוש הקשרים עם נציגי ברית המועצות של אז, לאחר שנים רבות של עויינות וניתוק מוחלט ביננו לבינם. לא ידענו האם נזכה לידידות או התנהגות שתמשיך את הקו הרשמי שהיה עד אז.

היה זה בלילה חשוך בבניין ששכן על קו החוף בים השחור. השתתפו מספר חברים מטעם העמותה הבולגרית וביניהם פרופ' מיחובסקי, פרופ' סקורדב, פרופ' טבקובה, גב' טוני זקובה, ד"ר יוסי שואף, פרופ' גורקונוב ואנכי. האווירה לא הייתה רשמית והארוחה שהכינו הגבירות הייתה דגים שנדוגו ישירות מהים ושטוגנו על מחבת.

פרופ' גורקונוב הוציא בקבוק שנמצא בכיסו באופן מתמיד עם סוג של וודקה. הציע לי כוסית בחביבות והסתכל על פניי. אני רציתי להראות את יכולתי בשתיית אלכוהול,  אך חוזקה של הוודקה חנק את גרוני, זה עורר צחוק בין כל הסובבים ושבר את הקרח לאווירה נעימה ופתוחה.

הידידות עם פרופ' גורקונוב נמשכה שנים רבות. שנינו משתתפים ברוב הכנסים של העמותה הבולגרית, חברי כבוד בעמותה זו ולאורך שנים שמענו אחד את השני בהרצאות ובשיחות שולחן עגול המתקיים בכל כינוס בבולגריה.

בכנס בשנת 2012 נמנע מפרופ' גורקונוב להשתתף. החמיא לי מאד כאשר ביקש ממני לשלוח לו את המצגות של שתי ההרצאות אותן נתתי בכנס.

בכנס הפדרציה האירופאית  ב- 7/10/14 בפראג, בטקס צנוע במלון בו שכרנו את הבר והגשנו כיבוד שכלל גם משקאות חריפים, הענקנו לפרופ' גרקונוב תעודת חבר כבוד מ-ISRANDT (העמותה הישראלית הלאומית לבדיקות לא הורסות).

הכנו עבורו שי, סמל לאומי ישראלי, תמונת שמן של ירושלים כפי שהייתה במאה ה-19.

נשיא העמותה הישראלית ד"ר יוסי שואף דיבר בין היתר על התמונה ועל ירושלים שהייתה עיר בירה לישראל כבר לפני 2500 שנה.

טוב להדגיש בפני האנשים שיודעים מעט על הקונפליקט שלנו במזרח התיכון, את המשכיות הנוכחות בארץ ישראל ואת השורשים ההיסטוריים שלנו.

אדגיש את רגשותיי בידידות האישית עם פרופ' גורקונוב, אני הזכרתי קטע מחיי מיימי מלחמת העולם השנייה, כאשר הייתי בן 12, נצלו חיי הודות לכניסת יחידת הצבא האדום למקום בו שהינו ושהותקף על ידי כוח שבכוונותיו היה להשמיד את היהודים.

פרופ' גורקונוב הודה במילים חמות ומרגשות. דיבר על הקשר ביננו ועל ההערכה ההדדית הקיימת ותקוותיו שבקבלת תואר הכבוד תתאפשר התרחבות הקשרים, שתוכל להביא את הקהילה העוסקת בבדיקות לא הורסות לבנייתו של עולם טוב יותר.

בטקס השתתפו המשלחת הרוסית, הבולגרית, נשיא העמותה הקרואטית לבדיקות לא הורסות, הנשיאה לשעבר של הפדרציה האירופאית פרופ' וורה קרסטל ואורחים נוספים.

דרך ארוכה עברה העמותה שלנו מאז הקמתה מבחינת קשרינו הבינלאומיים. אנו מתקבלים היום בחיבה וכבוד ע"י כל המשלחות. לא יתכן שלא ניזכר בתקופה כאשר רוסיה הייתה בראש המתנגדים לקבלתנו לפדרציה האירופאית. כיום נשיא העמותה הרוסית הינו ידיד טוב של ישראל ואין ספק שדבר זה גורם להתחזקותנו הנוספת בפורום הבינלאומי.

 

 

רצ"ב:

ביוגרפיה של פרופ' גרקונוב

מכתבו של פרופ' גורקונוב שהתקבל אחרי הטקס המתייחס גם לנושאים שנידונו ביננו.

 

 

                                                                                        

הענקת התעודה

הענקת התעודה

נשיא העמותה הישראלית לבדיקות לא הורסות, ד"ר יוסי שואף ונשיא הפדרציה הרוסית לבדיקות לא הורסות, פרופ' אדוארד גורקונוב בעת הענקת תעודת כבוד

פרופ' גורקונוב מציג את השי שקיבל מהעמותה הישראלית לבדיקות לא הורסות.

תמונה קבוצתית משמאל לימין

תמונה קבוצתית משמאל לימין

ד"ר יוסי שואף - נשיא העמותה הישראלית לבדיקות לא הורסות פרופ' מיכובסקי – נשיא העמותה הבולגרית לבדיקות לא הורסות מר גבי שואף – נשיא כבוד של העמותה הישראלית לבדיקות לא הורסות פרופ' ורה קריסטל – הנשיאה לשעבר של הפדרציה הארופאית לבדיקות לא הורסות פרופ' אדוארד גורקונוב – נשיא הפדרציה הרוסית לבדיקות לא הורסות. גב' צווטלנה – רעייתו של פרופ' גורקונוב.

bottom of page